Dnes se fotovoltaika vyplatí více než kdykoli dřív

Přemýšlíte nad nějakými úspornými opatřeními do vašeho domova? Fotovoltaická elektrárna stojí za zvážení víc než kdy dřív. Energetická krize vypukla napříč Evropou a neočekává se, že by to byla záležitost pouze letošní zimy. Spíše se odborníci přiklání k tomu, že nám vysoké ceny energií budou dělat vrásky na čele delší čas. Pokud nad fotovoltaickými panely pořád ještě přemýšlíte, přicházíme s několika neprůstřelnými argumenty.

Pokryjete až 70 % spotřeby elektřiny

Opomineme-li fakt, že energetická krize zde bude skutečně déle než jednu zimu, je fotovoltaika skvělým řešením i proto, že pokryje až 70 % spotřeby elektřiny rodinné domácnosti. Tím, že z veřejné energetické sítě využijete zhruba 30 % – výrazně ušetříte.

I když by si řada lidí mohla říct, že se jedná jen o teoretická čísla, ve skutečnosti vychází z praxe. Záleží nyní jen na vás, kolik panelů necháte položit na střechu vašeho domova.

Rychlá návratnost díky dotacím

Stále navíc platí možnost využití dotace z programu Nová zelená úsporám nebo z podobných akcí. I když v České republice panuje ekonomická krize, tyto dotační programy nadále fungují a slibují lidem pomocnou ruku v případě, že se rozhodnou pro investici do tohoto úsporného řešení. Díky dotacím se tak návratnost fotovoltaické elektrárny výrazně zkracuje například z deseti let na polovinu.

Od státu lze totiž získat až 50 % z pořizovací ceny daného úsporného řešení. Samozřejmě záleží na konkrétním fotovoltaickém řešení.

Vyšší soběstačnost

Kromě toho, že se vám fotovoltaika vyplatí z ekonomického hlediska, rozhodně budete rádi i za vlastní soběstačnost. Tedy ne úplnou, ale vyšší soběstačnost je rozhodně benefitem, který je na stole. Nebudete tolik závislí na veřejné elektrické síti a nebudete se tak muset tolik trápit možnými výpadky proudu.

Sdílejte na sociálních sítích

Chci konzultaci ZDARMA

Zavolejte nám

nebo nám zanechte svůj kontakt, brzy se Vám ozveme.