Jak vyrobím elektřinu ze solární elektrárny pro můj dům?

“Elektřina zdarma“

Fotovoltaická elektrárna na vaší střeše je schopna vytvořit elektrickou energii ze slunečního svitu. Využíváte tak k výrobě elektřiny zcela ekologický zdroj, který je zde navíc pro nás všechny zcela zdarma. Výrobou vlastní energie se navíc stáváte nezávislými na stále se zvyšujících cenách z distribuční sítě. Systém je navíc zcela bezúdržbový, jeho obsluhu zvládnou i technicky méně zdatní uživatelé. Současné technologie umožňují recyklaci jednotlivých částí elektrárny, i proto je takto získaná elektřina skutečně ekologická.

Jaká je návratnost investice?

V současné době se návratnost investice pohybuje okolo deseti let. Každý případ je ale samostatná kapitola. Někteří lidé totiž pro stavbu elektrárny na střeše využívají štědrou státní dotaci. S tou si pomůžete k uhrazení velké části nákladů na vaši elektrárnu. V současné době se dotace, se kterou je fotovoltaika spjata, pohybuje až ve výši 200 tisíc korun. Tímto způsobem můžete pokrýt významnou část nákladů.

Fotovoltaický panel má životnost 35 i více let, po této době se jeho účinnost pomalu snižuje. Se současnými technologiemi tak můžete dosáhnout na čistou energii ze slunce po mnoho dalších let. Stačí vám jen rozhodnout se, že je tato volba pro vás vhodná.

Pokud už máte tepelné čerpadlo, tak je kombinace s fotovoltaikou tou nejlepší možnou variantou. Právě v době, kdy jsou ceny energií na historických maximech a neočekává se, že by se situace v budoucnu zlepšila.

Sdílejte na sociálních sítích

Chci konzultaci ZDARMA

Zavolejte nám

nebo nám zanechte svůj kontakt, brzy se Vám ozveme.